24 Haziran 2010 Perşembe

2010 Güney Afrika : D Grubunun ArdındanEn fazla yanıldığım grup D grubu oldu. Almanya ve Sırpların ilk ikide yer alıp bir üst tura adını yazdıracağını, Gana'nın ise şansının olmadığını yazmıştım. Gana, gruptan çıkmayı başardı son maçların ardından. Wimbledon'da oynanan tarihi Isner-Mahut maçının son bölümüne ?? kurban gitti 3.maçlar.

Almanya, harika bir açılış yaptıktan sonra oynadığı son 2 maçta soru işaretleri bırakarak gruptan çıktı. Mesut'un ilk maçtaki harika oyunu ve Gana maçında attığı harika gol 6 puanı getirdi Almanlar'a düz mantıkla bakarsak. Şu haliyle Almanya'nın en yaratıcı adamı Mesut Özil, Almanya için onun iyi oynaması çok önemli. Turnuvanın en büyük sürpriz adayı Sırbistan ilerleyerek sürpriz yapamazsak grubun dibine demir atarak sürpriz yaparız dediler. İnanılmaz bir potansiyele sahipler ama bir türlü sahaya yansımadı bu potansiyel. Turnuva bitse de, eve gitsek şeklinde takıldılar resmen. Mevcut kadroya yazık oldu, güzel bir oyun sergilemeye çalışsalar birazcık hırslı olsalar çok zevk veren bir takıma dönüşebilirlerdi.


Gana, 2006'dan sonra tekrar 2.tura adını yazdırmayı başardı. İlk 2 maçta aldıkları puanlar belki penaltılar sayesinde oldu ama kimse çıkmayı hak etmediler diyemez. Güney Afrika-Nijerya-Kamerun-Cezayir'in yanına adlarını yazdırmadılar ve üst tura çıkan tek Afrika takımı olacacaklar, Fildişi'nin şansının da çok az olduğunu göz önüne alırsak. Kewell ve Neill dolayısıyla sempatik gelen Avustralya, bize özellikle izlemeyi beklediğimiz Kewell'ı çok az izletti. Kewell, turnuvada sadece 24 dakika yer alabildi. İlk maçta sergiledikleri berbat performans elenmelerine ön ayak oldu.

Hiç yorum yok: