12 Aralık 2009 Cumartesi

Antalyaspor 2 - 3 Galatasaray-Üst üste gelen puan kayıplarından sonra bu maçın kazanılması takım için çok önemliydi. Rahat kazanılacak bir maçın yaratacağı etki yerine 2-0'dan geri gelerek kazanılan maç ise daha fazla ekstra motivasyon sağlayacaktır takıma.

- İlk kez beraber oynayan bir defans dörtlüsüyle çıktı Galatasaray maça. Sağda Uğur,solda Caner göbekte ise Servet ve Hakan Balta vardı. Özellikle ilk yarı bu 4'lünün uyumsuzluğu her yönden kendini belli etti. Djehoua, fiziğiyle resmen dağıttı Galatasaray defansını. Fakat açılan boşluklardan Antalya'nın yararlanaması bu gece için bizim şansımızdı. İlk golde ofsayt taktiğini uygulamayı düşünenleri tebrik ediyorum bu arada. Bu kadar başarısız bir ofsayt taktiği denemesi kolay kolay görülemez. Uğur, Galatasaray kariyerinin en kötü maçlarından birisini ortaya koydu. Formayı Sabri'den kapmak istiyorsa kendisine daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Benim için hala bu takımın sağ beki Uğur'dur. Bugün oynadığı maç yakışmadı sadece ona.

- Elano-Kewell-Arda-Keita dörtlüsünün ikinci yarıda birazcık yeteneklerini konuşturması sonucu getirdi Galatasaray adına. Açık ara en iyileri ise Keita oldu bu dörtlünün. Kewell'a attırdığı golde başka bir isim olsa kendisini çoktan yere bırakıp faulu kazandırma yoluna gidebilirdi. Fizik gücünü gösterdi Keita bize o pozisyonda. Ne olursa olsun şu an oynanan oyunda yedek kalmaması gerekiyor. Zaman zaman maçtan kopabilir, pas akışını! bozuyor denebilir ama rakip kaleye bu kadar hızlı ve adam eksilterek giden bir oyuncu daha yok mevcut kadroda. Bu dörtlüyü destekleyen Topal ve Barış için konuşmak gerekirse ; Topal eski günlerini hatırlatan bir performans ortaya koydu bu maç. Kendisine takılan Örümcek lafını hak edercesine top çalışları vardı bugün. Barış ise bir türlü anlayamadığım futbolculardan. Mücadele var, hırs var ama futbol zekası olarak kendisini çok geliştirmesi lazım Barış'ın. Bugün yapamadığı top kontrollerini geçersek genel olarak Barış yapamayacağı işleri yapabileceğini sanarak oynuyor. Haddini, kapasitesini bilerek oynamayı bir an önce öğrenmesi gerek. En büyük şansı Ayhan'ın çok kötü bir form grafiğine sahip olması.


- Elano,geldiğinden beri en iyi maçını oynadı. Tek toplarında-uzun paslarında bu sefer isabeti buldu. Defansa da gücü yettiğince yardım etti bu maç Brezilyalı. Bu performansıyla kadroda her zaman yer bulabilir. Kewell'da bu maçta Yalçın tarafından oldukça fazla tahrik edilmesine rağmen kendisine yakışan davranışları sergiledi. Kewell yerine başka bir isim olsa Yalçın'la gireceği tartışmadan kırmızıyı en iyi ihtimal sarı kartı görürdü.

- Devre arasını yaklaşması özellikle Kaptan için çok iyi olacak. Eski halinden eser yok Arda'nın. Bugün bu kötü haliyle bile Kewell'a çok güzel 2 orta açtı, pozisyona girdi ama onun kapasitesi bunun çok üstünde. Defalarca gösterdi kalitesini bize. Bir futbolcunun performansı için ilginç bir bakış açısı olacak belki ama Arda'nın yüzünde eski ifadesi yok. Sezon başında ve ilerleyen dönemde çok sorumluluk yüklendi, çok aşırı performanslar beklendi Arda'dan. Form düşmesini normal karşılıyorum ben ama eski Arda'yı görmek istiyorum sahada.

- Haftaya oynanacak Gençlerbirliği maçı da kayıpsız atlatılmalı her ne olursa olsun. Devre arası bu takıma takviye gerektiği her yönden belli oluyor. Nonda'nın üst üste maçları kaldıramadığı iyice ortaya çıktı, sezon başında yedekten gelerek verdiği katkının yanına bile yaklaşamadı Baros'suz dönemde. Baros'un da tekrar aynı formu yakalayıp, yakalayamayacağı soru işareti gözükürken bir santrafor ve sezon başından beri bağıran stoper takviyesi üzerinde çalışılacaktır.

Hiç yorum yok: